Монтана тръгна убедително срещу Левски

25-10-2014 20:19

Мачът закъсня с 30 минути заради лошото време

Монтана 2003 тръгна убедително през новото първенство в женската НБЛ. В първия кръг тимът прие вицешампиона Левски и спечели с резултат 91-58. Двубоят закъсня с 30 минути, тъй като гостите се забавиха с придвижването от София заради лошото време. В следващия кръг монтанки гостуват на Хасково 2012, докато "сините" приемат Рилски спортист.

Левски започна доста добре и в началните минути се опъваше на домакините. Интригата обаче на практика свърши след серия от 15-0 за Монтана, която направи разликата 12 точки, след силна втора част, когато тима от северозапада увеличи с още преднината си. В последните пет минути преди почивката те завършиха с 18-1 и до края срещата не предложи някакви драматични моменти.

Кортни Дювър нямаше спиране за победителките и завърши с 30 точки и 18 борби. Даниела Петева се отчете с 25 точки срещу бившия си отбор, а друга бивша "синя" състезателка - Емилия Янчева, вкара 9 точки.

За гостите от София с 20 точки завърши Ива Костова, а с 14, 7 борби и 5 асистенции е Виктория Стойчева.