Впечатляващи Байерн и Душко Саванович удариха Панатинайкос

(сн. euroleague.net)
23-10-2014 23:50

Баварците спечелиха първа победа за сезона в Евролигата

Байерн Мюнхен записа първа победа в група С на Евролигата. Баварците посрещнаха гръцкия Панатинайкос и след силна последна част удариха съперника с резултат 81-75. Двата тима се гонеха здраво в първите 30 минути, но в решителните германците се справиха по-добре.

В първите три части двата тима често сменяха водачеството, след като си правеха серии. В началото на последната четвърт домакините се разиграха и след 11-2 поведоха със 7 точки. ПАО намали на 2 точки, но с две поредни тройки - първо на Джедович, след това и на Саванович, Байерн се откъсна с 8 при 1.50 до края. ПАО можеше да намали, но изпусна две тройки, а отново Саванович наказа гърците с точна стрелба зад линията при оставащи 47 секунди.

Душко Саванович впечатли за победителите и завърши с 20 точки, като вкара 5 тройки от 7 опита. Нихад Джедович добави 14 точки, а с 13 е Антон Гавел.

За гостите с 18 точки и 7 борби е Естебан Батиста, а 17 вкара Владимир Янкович.