Дунав Русе и ИУ Варна громят на старта на А група

19-10-2014 19:14

С разгромни победи започнаха участието си в мъжката А група отборите на Дунав Русе и ИУ Варна. Русенци спечелиха категорично домакинството си на Шумен с резултат 76-43, а варненци се справиха безпроблемно като гости на Делфин с 94-61.

Мачът в Русе започна със серия от 20-6 за домакините, а до почивката разликата в тяхна полза вече гонеше 20 точки. През второто полувреме Дунав се откъсна още напред и не срещна трудности до края. Русенци спечелиха категорично борбата под коша с 53-35, подадоха си три пъти повече асистенции, отнеха повече топки, за да контролират напълно случващото се на терена.

Лъчезар Радев записа дабъл дабъл от 16 точки и 16 борби за победителите, а по 13 отбелязаха Николай Николов (9 борби, 7 асистенции, 5 отнети топки) и Денис Титов. За Шумен Янко Янков и Петьо Спасов вкараха по 14 точки.

В другия мач действащият шампион на А група ИУ Варна със Саша Топчов в състава си изигра много силни първи три част, в които постепенно увеличаваше преднината си, за да я направи 33 точки след 30 минути игра. След като победителят отдавана бе ясен, до края мачът просто се доигра. Отборите бяха сравнително равностойни в борбата под коша – 46-41 в полза на гостите, но в повечето други показатели варненци превъзхождаха съперника значително.

Николай Стоянов реализира 19 точки за победителите, а с 11 и 5 борби се включи Георги Янков. За Делфин Емил Димов бе единствен с двуцифрен актив за Делфин с 16 точки.