Барселона се измъчи с Байерн Мюнхен (видео)

18-10-2014 11:01

Каталунците спечелиха с две точки у дома

Барселона се измъчи в първия си мач у дома в Евролигата, но успя да спечели  мача си с Байерн Мюнхен с 83-81.

Срещата бе равностойна от самото начало, като тройка на Брад Олесон донесе 6 точки аванс на каталунците в първата част, но Хейко Шафарцик и Василий Мицич успяха да върнат кошовете и дори да изведат своя тим напред с 19-17 преди началото на втората четвърт. Ситуацията на терена остана същата до почивката, която дойде при 44-43 в полза на германския тим. През третата част Байерн направи и 5 точки разлика, но Хуан Карлос Наваро, Олесон и Анте Томич се разиграха и след серия 12-0 Барса поведе отново с 9 точки. Домакините обаче не успяха да задържат дълго удобната разлика и Байерн отново се приближи на 71-73, но отново Олесон и Марселиньо Уертас имаха щастие от тройката и не позволиха нов обрат до края.

Джъстин Долман завърши с 16 точки за победителите, Олесон и Томич добавиха по 15, а Хуан Карлос Наваро завърши с 12 точки и 8 асистенции.

За Байерн Нихад Дйедович завърши с 19 точки, Джон Браянт се отличи с 16 точки и 11 борби, а Лука Щайгер - 12 точки. Душко Стеванович и Шафарцик – по 10.