Хасково 2012 убедителен срещу Нефтохимик 2010 у дома

10-10-2014 19:06

Хасково 2012 записа убедителна победа с 93-73 над Нефтохимик 2010 в контролен мач. Отборите се срещнаха в зала „Дружба” в Хасково, а домакините изиграха силни първа и трета четвърт, за да натрупат сериозна преднина и да победят.

Хасковлийки започнаха с много силна серия от 11-0, а като цяло през първата четвърт на мача ефективността им в нападение беше доста висока. Те запазиха двуцифрена преднина до края й за резултат 29-16. Сериозната разлика се запази през по-голямата част от втория период, но точно преди почивката Нефтохимик записа серия от 10-1, за да се доближи само на 5 точки от съперника. След 14-1 за Хасково в началото на второто полувреме обаче състезателките на Елена Станкова се откъснаха с 20 точки напред, като тимът запази стабилния си аванс до края на срещата.

Хасковлийки спечелиха борбата под коша с 42-34, а също отнеха повече топки от съперника – 11-5 и предизвикаха повече негови грешки – 20, като извършиха само 8. Това доведе до 30-8 точки в полза на Хасково, дошли след грешки на съперника.

Олга Дубровина записа 25 точки и 8 асистенции за победителките, 24 точки и 12 борби записа Сиера Уорън, а с 23 и 6 борби се включи Ралица Нанева.

За Нефтохимик Драгана Гобелич регистрира 17 точки и 8 борби, 13 отбеляза Мария Желязкова, а с по 12 се включиха Борислава Христова и Ивелина Вранчева.