Сърбия, Китай, Франция и Канада стигнаха четвъртфиналите

02-10-2014 06:37

Ясни са отборите, които ще спорят за четворката

Вече са ясни четвъртфиналните двойки, които продължават битката за световната титла в Турция.  Както е известно, предварително до тази фаза стигнаха домакините, САЩ, Австралия и Испания.

Сърбия се класира в осмицата след успех с 86-79 срещу Куба. Ана Дабович бе звездата за европейките, като вкара 21 точки за успеха. Йелена Милованович добави 17 точки и 9 борби. Марленис Сепеда завърши с 18 точки и 8 борби за Куба. Така в следващата фаза Сърбия ще се изправи срещу домакина Турция.

Китай сложи край на надеждите на Беларус за по-достойно представяне, след като спечели мача между двата тима със 72-67. Европейките доминираха на терена през три четвърти от мача, но азиатките направиха серия от 25-7 в последната част и откраднаха успеха. Шао Тинг завърши с 23 точки, а Хуанг Хонгпин добави 9 точки и 5 борби. Лихтарович вкара 10 за Беларус, а Йелена Леучанка добави 16 точки, 13 борби и 9 асистенции. Така в четвъртък Китай ще спори с Испания в следващата фаза.

Франция си осигури следващ мач в турнира – срещу САЩ, след успех с 61-48 над Бразилия. Французойките позволиха на съперника си да вкара едва 15 точки през първото полувреме. Елена Чак вкара 8 точки за успеха, докато Ерика Де Соуза вкара 11 точки за Бразилия.

Канада стана последният четвъртфиналист след успех с 91-71 срещу Чехия. Кимбърли Гош-Смит записа 17 точки и 7 борби за успеха. Ева Витечкова бе най-резултатна за чехкините със 17 точки.  Така канадките ще се изправят срещу Австралия в следващия си мач, а Чехия се прибира у дома.