Ясни са осминафиналистите на световното в Турция

01-10-2014 00:21

Испания и Австралия последваха Турция и САЩ директно на четвъртфиналите

В последния ден от груповата фаза на Свтовното първенство за жени станаха ясни още два тима – четвъртфиналисти, както и осминафиналните двойки на надпреварата.

Испания стигна директно до четвъртфиналите, след като записа трета поредна победа в Група А – срещу Чехия с 67-43. Санчо Литъл отново бе звездата на мача със 17 точки и 14 борби. Ана Круз добави 12 точки за успеха. За Чехия с 8 точки се отличи Катерина Бартонова. Въпреки това чехкините продължават на осминафинал срещу Канада утре. Бразилия също ще спори за място в осмицата – срещу Франция, след като победи Япония със 79-56. Патрисиа Тейшейра вкара 27 точки за успеха, а Ерика Де Соуса добави 12 точки и 11 борби. Юка Мамия завърши с 13 точки за азиатките, които напускат надпреварата.

В група В Турция записа пореден успех – над Мозамбик с 64-54. В битка за второто място в потока Франция надигра Канада с 63-59. Сандрин Груда вкара 13 за французойките, а Гаел Скрела и Мариел Аман – по 10 точки.

В долната част на схемата – в група С – Австралия записа третата си поредна победа и е директно на четвъртфинал след 87-45 срещу Беларус. Рейчъл Джари вкара 19 точки за успеха. Йелена Леучанка отговори с 12 точки и 10 борби. Така Беларус остава да спори за място напред с китай утре. Куба също продължава борбата напред с мач срещу Сърбия, след като победи Корея със 73-57.

В група D големият победител е САЩ, който разгроми Ангола със 119-44 в последния си мач. Американките вкараха 61 точки още през първото полувреме и си осигуриха аванс от 36 точки до почивката. Мая Мур отново изигра силен мач и вкара 16 точки, а Сеймон Огъстъс и Бритни Гринър добавиха по 15.

Сърбия си осигури осминафинал срещу Куба след успех над Китай с 65-63 и си извоюва второто място в потока. Тамара Радокай вкара 19 точки за важния успех, а Милица Дубович се отличи с 12.