Монтана 2003 с категорична първа победа на турнир Русчукъ

27-09-2014 19:01

Монтана 2003 записа първа победа на турнир Русчукъ в Русе. Тимът записа категоричен успех над Нефтохимик 2010 с резултат 107-78. Състезателките на Николай Боруков натрупаха сериозна преднина, увеличавайки я след края на всяка част, и заслужено стигнаха до успеха. Утре е последният ден от турнира, в който Монтана 2003 ще срещне Войводина, а Нефтохимик 2010 – домакина Дунав 8806.

Монтанки бяха напред в резултата през цялата първа част, макар че авансът им не превишаваше 3-4 точки. В края на периода те водеха с 5, а до почивката разликата в тяхна полза продължи да расте, за да стане двуцифрена – 54-44. С много силна серия от 14-2 в средата на третата част разликата се увеличи значително и след 30 минути беше цели 23 точки. Със силно начало на последния период Нефтохимик стопи част от дефицита си, но Монтана записа 17-4 точки до края и направи разликата доста сериозна – 29 точки.

Нефтохимик 2010 хвана с 3 борби повече, но освен че съперникът имаше по-добър процент за стрелба общо от игра – 59% срещу 50%, той отне на бургазлийки 18 топки срещу 8 и предизвика цели 27 грешки, извършвайки 17. Точките след грешки на противника бяха 33-10 в полза на монтанки.

Кортню Дювър записа дабъл дабъл от 30 точки и 11 борби за победителките, 21 плюс 7 добави Юдит Кайдачи, а с 18 и 6 асистенции се отчете Даниела Петева.

За Нефтохимик Ивелина Вранчева вкара 14 точки, а 12 отбеляза Борислава Христова.