Дунав 8806 удари Монтана 2003 в трилър

26-09-2014 21:26

Домакинът на турнир Русчукъ Дунав 8806 победи Монтана 2003 със 74-71 в първия мач на отборите от надпреварата. Мачът премина през обрати и се реши в последните секунди, а последната част бе много силна за домакините, които изоставаха с 10 точки преди началото й. Утре русенки срещат Войводина, а Монтана ще се изправи срещу Нефтохимик 2010.

След равностойни първи минути, в края на откриващия период домакините поведоха с 6 точки. Монтанки обаче стопиха изоставането си и на почивката таблото показваше равенство – 41-41. Много силна трета четвърт за момичетата на Николай Боруков доведе до аванс от 10 точки за тях след края й. Русенки обаче започнаха последния период със серия от 11-0 и се върнаха в мача. След няколко смени на водачеството в последните минути се стигна до точка аванс на домакините при по-малко от 30 оставащи секунди. Стефка Николова пропусна от тройката за Монтана, след което Зорница Костова бе фаулирана и направи разликата 3 точки. Два поредни пропуска на Кортни Дювър сложиха край на шансовете на монтанки за обрат.

Монтана спечели борбата, но баскетболистките на Георги Божков бяха по-добри от наказателната линия – 14/17 (82%) срещу 9/13 (69%), отнеха повече топки – 15-11 и предизвикаха повече грешки на съперника – 23, извършвайки 19.

За победителките Кристина Сантяго вкара 22 точки и овладя 5 борби, а с 16 и 5 асистенции се отчете Радостина Димитрова.

За Монтана Кортни Дювър отбеляза 27 точки и хвана 11 борби, а Юдит Кайдачи се отчете с 16 и 8.