Лукойл Академик наказа Питещ в Румъния

20-09-2014 20:59

Вицешампионите си тръгват с победа от северната ни съседка

Лукойл Академик записа победа във втория си мач от турнира за Купата на Стяуа. Вицешампионите срещнаха отбора на Питещ и спечелиха с резултат 95-88. Това бе втората и последна проверка за тима, който се прибира в България.

Лукойл тръгна здраво и след силни втори пет минути на първата четвърт тимът дръпна с 14 точки. Румънците обаче понамалиха изоставането си още в първите минути на втората част и то стана 5 точки. То остана такова до почивката, като полувремето завърши със серия от 10-0 за Питещ, а след третата част българите бяха напред само с точка. В последната четвърт Лукойл успя да удържи успеха и така надигра съперника.

Тери Смит игра най-силно за успеха, като завърши с 23 точки и 12 асистенции. Чарлс Томас се вкючи с 15 точки, а 13 и 4 асистенции имаше Крис Минков.