Монтана 2003 си размени по една победа със сръбския шампион

Монтана с добри мачове
19-09-2014 21:19

Тимът от Северозапада убедителен във втората контрола

Монтана 2003 си размени по една победа с шампиона на Сърбия и на Адриатическата лига Радивой Корач в приятелски срещи. Вчера в Северозападния град домакините отстъпиха със 72-73 след 26 точки на Кортни Дювър и 11 на Юдит Кайдачи. Днес обаче момичетата на Николай Боруков играха силно и спечелиха с категоричното 78-60.

Монтанки взеха добър аванс от 8 точки още след първата част, но на почивката преднината им падна до 5. След паузата обаче домакините излязоха мотивирани, играха силно в нападение и след 27 отбелязани точки дръпнаха с цели 14. В последната четвърт монтанки затвърдиха успеха си с добро представяне и надиграха съперника.

Кортни Дювър отново бе най-резултатна за българския отбор със своите 20 точки. Юдит Кайдачи се включи с 12 точки, а по 10 вкараха Даниела Петева и Мария Цанкова.

Следващата седмица Монтана 2003 ще участва на традиционния турнир "Русчукъ" в Русе.

Тагове: Монтана 2003