Лукойл води на Арис с 18, но загуби с точка в края

13-09-2014 20:07

Лукойл Академик гостува на Арис с Александър Везенков в състава за контролен мач днес. Българският тим води през целия мач, като на моменти разликата беше 18 точки, но загуби драматично в края с една разлика – 86-85. И двата отбора имаха силни и слаби моменти в полезната за тях приятелска среща.

Домакините не бяха концентрирани в защита в началото и позволиха на Лукойл да отбележи доста лесни стрелби, като това доведе до 27-15 след една част. На моменти през втория период разликата се увеличи до 15, а на почивката беше 10 точки. Тя бе най-голяма през третата част, когато таблото показваше 65-47 или 18 точки аванс за „студентите”. 7 минути преди края разликата беше 15 точки, но Арис започна да я топи, стигайки опасно близо до българския тим. След размяна на кошове в края се стигна до точка преднина на Лукойл и нарушение срещу Арис при 1.7 секунди до края. Така крайният резултат бе оформен от наказателната линия от Тори Томас.

Александър Везенков вкара 12 точки за победителите, а най-резултатен с 19 бе Томас.

За Лукойл Чарлс Томас отбеляза 16 точки, Николай Грозев записа 14, а Крис Минков – 13.