Пау Гасол унижи Бразилия

02-09-2014 00:58

Играчът на Чикаго вкара 26 точки на съперника за нова победа на Испания

Пау Гасол бе героят на вечерта за Испания при победата на домакина на световното първенство над Бразилия в група А. Ла Фурия отнесе съперника си с 82-63.

Водени от вездесъщия Пау Гасол испанците започнаха ударно мача и вкараха 30 точки в първата част срещу само 16 за съперника си. Южноамериканците не се отказаха и успяха да намалят изоставането си почивката на 13. Домакините се върнаха след почивката все така мотивирани и бавно започнаха да увеличават аванса си, който достигна до 21 точки в един момент. Това е трета победа за испанците до момента, а бразилците имат актив 2-1.

Гасол не даде никакъв шанс на съперниците си. Той завърши с 26 точки, като вкара 11 от 15-те си стрелби. Новото попълнение на Чикаго Булс записа 8 от 10 в стрелбата за 2 точки и 3 от 5 – за три точки. Той добави и 9 борби и 2 асистенции.  Серхио Родригез добави 12 точки, а Хуан Карлос Наваро – 10 и 4 асистенции.

Леандро Барбоса завърши с 11 точки, а Андерсон Варежао добави 10 точки.