Русенски университет – шампион на 3х3 в Лятна Универсиада

02-09-2014 17:07 | novsport.com

Завършиха Третите Летни университетски игри - “Камчия 2014”. Шампион по баскетбол на игрите 3х3 стана Русенският университет “Ангел Кънчев”.

Събитието се проведе от 27 август до 1 септември в Санаторно-оздравителен комплекс „Камчия". В него взеха участие над 400 студенти от 16 висши училища в България, които се състезаваха в 7 вида спорт – баскетбол 3х3, плажен футбол, плажен волейбол, плажен тенис, плуване на 50 м. в басейн, тенис на маса и плажна щафета.

Шампион по баскетбол на игрите 3х3 стана Русенският университет "Ангел Кънчев", среброто спечели  Икономически университет - Варна, а бронзът отиде за Софийски университет "Климент Охридски".

При жените в баскетбола злато спечели отборът на ИУ Варна.

Церемонията по закриване се проведе в Амфитеатъра на Санаторно-оздравителен комплекс „Камчия“.  Домакините на турнира връчиха специална купа за феърплей на Лесотехнически университет - София - за най-честна игра в четирите състезателни дни .

Комплексната купа за най-добро представяне във всички игри на шампионата отиде за втора година по ред в ръцете на Технически университет – София.  Наградата бе връчена от председателят на АУС "Академик" доц. Златко Джуров.

Един от отборите получи и купа в памет на видния спортен деятел проф. Никола Хаджиев, който почина тази година на 23 август. Тя отиде при най-голямата група, взела участие във всички спортни дисциплини  – тази на Русенския университет „Ангел Кънчев“.

Организатор на Летните игри е Aсоциация за университетски спорт „Академик".