Турция едва се измъкна срещу Нова Зеландия

(сн. fiba.com)
30-08-2014 23:43

Турция трябваше да се потруди доста, за да започне с победа участието си на Световното първенство в Испания. Тимът победи много трудно Нова Зеландия с резултат 76-73 в мач от група С. След като изиграха много силно първо полувреме, новозеландците бяха с 10 точки напред. През третата част турците стопиха 6 точки от пасива си, а 3 минути и 20 секунди преди края изравниха, след което спечелиха играта на нерви до края.

Огюз Саваш вкара 16 точки за победителите, а с 14 се включи Емир Прелджич. За Нова Зеландия 22 отбеляза Кори Уебстър.

В другия мач от група С Украйна се наложи над Доминиканската република със 72-62.

В група D пък Ангола се наложи над Южна Корея с 80-69, Словения удари Австралия с 90-80, а Литва се справи с Мексико с 87-74.