Ужасяваща втора част уби надеждите на девойките (18) за дивизия А

(сн. fibaeurope.com)
23-07-2014 15:17

Националният отбор на България за девойки (18) на практика изгуби всякакви надежди за класиране в дивизия А. Днес в първия си мач от втората фаза нашите загубиха тежко от Латвия с 52-75 и след победата на Естония над Финландия няма как да заемат едно от първите две места. Нашите срещат естонките утре от 15.45 часа.

Мачът тръгна равностойно, като българките имаха проблем с опазването на Винета Бириня, която вкара първите 10 точки за Латвия. В края на първата част балтийките се откъснаха с 5 напред, а интригата на практика свърши през втората. Съперникът отбеляза 18 поредни точки, а първите за нас дойдоха почти девет минути след началото й. От този момент нататък интрига нямаше, като латвийките увеличиха с още преднината си, а в последната тя бе понамалена.

Латвийките хваната 47 борби срещу 27 на България, подадоха си два пъти повече асистенции, предизвикаха 28 грешки на националките ни и бяха по-добри в стрелбата. Интересен факт е, че в целия мач нямаше нито една отбелязана тройка - 0/6 за Латвия и 0/8 за България.

Борислава Христова вкара 21 точки и овладя 8 борби за българките, а с 18 точки се отчете Теодора Динева. За Латвия Винета Бириня отбеляза 32 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛАТВИЯ (18) - БЪЛГАРИЯ (18)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2014 ЗА ДЕВОЙКИ (18)