Кадетите загубиха тежко от Гърция (17), 15 човека продължават подготовка

21-07-2014 17:45

Българският национален отбор за кадети до 16 години загуби втория си контролен мач срещу силния тим на Гърция до 17 години с 51-97. Отборите се срещнаха вчера в София, а българският тим ще продължи подготовката си за Европейско първенство с 15 човека.

Гърците започнаха мача много силно и поведоха с 26-5 след първата четвърт. На почивката те вече имаха 33 точки аванс при резултат 54-21. Огромната разлика се запази през третата част, а до края на мача бе увеличена още за категоричния краен резултат.

По 8 точки за България вкараха Николай Титков, Мартин Коцев и Дамян Попов. Андонис Пефанис записа 23 точки за победителите.

15 баскетболисти на България продължават подготовката за Европейското. Те ще играят три контроли срещу Румъния в началото на август, след което ще приемат Македония за приятелски срещи в Благоевград. Списъка с пълни профили вижте ТУК.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (16) - ГЪРЦИЯ (17)