Кадетите загубиха първата си контрола

20-07-2014 09:45

Нашите паднаха от 17-годишните на Гърция в Самоков

Националният отбор на България за кадети (16) загуби първата си контролна среща от началото на подготовката. В Самоков нашите играха с година по-големите си съперници от Гърция и отстъпиха с резултат 56-72. Днес двата тима ще се срещнат отново за втори мач помежду си, а за гърците ще бъде четвърти поред след двете срещи и с юношите.

Съперникът, който се готви за Световно първенство, взе добър аванс преди почивката. Тогава елините се откъснаха напред, печелейки първите две части с добра разлика, и до края поддържаха преднината си. Тя стигна и до 25 точки в последната четвърт, а в края падна.

Голям проблем за нашите бяха грешките, като българите завършиха с 33 срещу 25 за съперника. Това доведе до предимство от 18 точки при точките след тях за Гърция.

Владиян Аврамов завърши с 9 точки и 7 борби за нашите, а Георги Митровски добави 7 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (16) - ГЪРЦИЯ (17)

Тагове: България (16)