Ахил спечели Финали Б при кадетите (16)

24-06-2014 20:00

Тимът надигра Етър 49 във финала, Академик Пловдив е трети

Ахил спечели Финали Б при кадетите (16). Във финалния двубой тимът срещна Етър 49 и победи със 75-57. Така тимът завършва на 9-о място през сезона, докато великотърновци остават десети.

Ахил започна изключително добре и само за 186 секунди поведе с 16-2. След това до края на двубоя Ахил бе напред в резултата, като успяваше да поддържа разликата около 10 точки. Тя така и не падна застрашително, а великотърновци не можаха да се върнат след лошото начало.

За Най-полезен играч на турнира бе избран Георги Кучков от Ахил, а наградата бе осигурена от BGbasket.com и Viasport.bg.

В мача за третото място Академик Пловдив надигра Балкан с 69-67. Пловдивчани водеха през повечето време, включително и с двуцифрена разлика. В края ботевградчани успяха да се върнат, а в последната секунда имаха опит за стрелба от тройката, но той дойде къс.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИ В ЗА КАДЕТИ (16)