БУБА спечели титлата при 14-годишните момчета

Везирски е най-резултатен за победата (сн. lap.bg)
19-06-2014 17:55

Тимът надигра Академик София в интересен финал

За втора поредна година шампион при момчетата (14) е отборът на БУБА баскетбол. Преди 12 месеца клубът спечели титлата за набор 1999, а сега го направи и при 2000 година след 80-76 във финала с Академик София. Двата тима изиграха интересен мач, в който интригата бе до края. БУБА имаше силно начало на второто полувреме, което се оказа решаващо за крайния успех.

Двубоят вървеше равностойно почти до почивката. Двата тима се гонеха в резултата, като по-често аванс имаше Академик. Благодарение добри изяви на Лъчезар Везирски БУБА обърна и поведе с 6 точки на почивката. След паузата БУБА тръгна много силно и за 02.16 минути направи серия от 10-0. Така разликата скочи на 16 точки, а такава остана и след края на третата част. В последната Академик започна да намалява и след силни минути се върна на 5 точки пасив при четири до края. БУБА върна два коша и пак се откъсна, а преди последната минута се виждаше победител. 6 секунди преди края Академик намали на само три точки, но за повече просто нямаше време.

Лъчезар Везирски вкара 21 точки за победителите, Велизар Николов се отчете с 18, а Петко Стойчев и Хасан Чауш добавиха по 13. За Академик с 22 точки е Цветомир Чернокожев, а с 14 Калоян Маринов.

БУБА баскетбол - Академик София 80 - 76 (18-21, 21-12, 25-15, 16-28)
БУБА баскетбол: Петко Стойчев 13, Емил Петров 0, Андрей Петков 9, Велизар Николов 18, Павел Петков 2 (Калоян Иванов 0, Калоян Радев 2, Ивайло Даскалов 2, Камен Петков 0, Лъчезар Везирски 21, Хасан Чауш 13, Дейвид Христов 0)
Ст. треньор: Мануел Марков

Академик София: Радослав Лазаров 0, Тодор Симеонов 7, Димитър Василев 2, Николай Иванов 12, Калоян Маринов 14 (Петко Петков 7, Димитър Томов 8, Ивайло Бенчев 4, Костадин Лазаров 0, Кристиян Иванов 0, Цветомир Чернокожев 22)
Ст. треньор: Веселин Тодоров

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)