БУБА удари Левски и е на финал при момчетата (14)

18-06-2014 15:42

БУБА баскетбол е първият финалист на финалите за момчета до 14 години, които се провеждат в София. В първия полуфинал в зала „Универсиада” момчетата на Мануел Марков победиха Левски с 67-59 и утре ще играят за титлата с победителя от срещата Академик СофияЧерно море Порт Варна в опит да защитят титлата на клуба от миналата година. Левски пък ще срещне загубилия за бронзовите медали. И двата мача ще бъдат излъчени на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv.

Левски поведе в първата четвърт от мача, но през първата половина от втория период БУБА беше напред в резултата. 4 минути преди почивката „сините” си върнаха водачеството, но до края на полувремето БУБА отново поведе за 32-27. БУБА започна третия период силно и записа серия от 9-2 точки, за да поведе с 41-29. Тимът запази стабилна преднина почти до края на частта, а в последните атаки Левски я намали на 7 точки за 41-48. В началото на последната десетка БУБА си върна двуцифрената преднина и съумя да я запази през по-голямата част от времето до края. Няколко пъти Левски се приближи на 8-9 точки, но не успя да стопи повече от изоставането си.

За победителите Андрей Петков отбеляза 23 точки, а Лъчезар Везирски вкара 18. За Левски 22 точки записа Борис Петров.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)