Доростол и Черно море са първенците в групи С и D при 14-годишните момчета

15-06-2014 18:57

Двата тима директно на четвъртфинал след нови убедителни победи

Доростол продължи победния си ход в група С на финалите за 14-годишни момчета. Силистренци наказаха Делфин със 73-39 в последния си мач от груповата фаза и заеха първото място. То бе сигурно още след втория ден, като така тимът мече е на четвъртфинал. Бургазлии пък останаха последни и си заминаха от първенството.

Другият мач от групата бе за второто място в нея, а БУБА баскетбол победи Чавдар Троян със 74-52. След първата част резултатът бе равен, но в първите седем минути на втората БУБА започна със серия от 16-2 и до края контролираше нещата. И двата отбора се бяха класирали на осминафинал още след втория ден.

В група D убедителен победител стана Черно море Порт Варна. "Моряците" спечелиха нов категоричен успех след над Рилски спортист. Така варненци отидоха на четвъртфинал, а Рилецо отпада.

Самоковци са аут, тъй като се получи тройна въртележка за местата след първото. Академик Варна победи Шампион 2006 с 63-60 и така трите отбора се изравниха. По точкова разлика Шампион 2006 остана втори с + 10, а Академик трети с +2. Рилецо е с минус 12 в мачовете между трите тима.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА С НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)

Тагове: Финали за момчета (14)