Дунав 8806 оцеля в София и прати финалната серия в решителен мач в Русе

29-04-2014 18:49

Дунав 8806 победи Левски като гост в четвъртия мач от финалната серия при жените и я прати в пети, решителен блъсък, на който ще бъде домакин. Действащият шампион се наложи много трудно с резултат 73-71 в зала „Универсиада” и изравни серията при 2-2 победи. Така всичко ще се реши в един мач, който ще се играе на 3-ти май (събота) от 18.00 часа в зала „Дунав” в Русе. Победителят в него ще бъде шампион на България.

Мачът започна с много силна серия от 11-0 за русенки, като Левски успя да стопи част от изоставането си до края на първата част за резултат 13-18. Още в началото на втория период Левски изравни и следващите минути бяха доста равностойни, а в края на полувремето гостите си създадоха малка преднина от 5 точки.

След подновяването на играта на моменти Дунав се откъсваше с 9 точки, но Левски не позволи разликата да стане двуцифрена. В крайна сметка резултатът в частта бе равен, а това запази преднината от 5 точки на гостите. Дунав увеличи аванса си в началото на заключителната част, а 4 минути преди края той стана двуцифрен. Левски не се отказа и при минута и половина до края разликата бе намалена само на 4 точки. тя бе свалена дори и до две, но Дунав вкара важни кошове и оцеля. Секунда преди сирената Шарел Алън вкара три наказателни удара, но след това русенки не сбъркаха и спечелиха.

Кристина Сантяго бе най-резултатна за победителките с 23 точки, като добави 11 борби и 5 асистенции, а с по 16 точки завършиха Таня Чиров (6 борби) и Шанте Еванс (7 борби).

За Левски Шарел Алън бе над всички с 36 точки и 10 борби, а с 10 плюс 8 се отчете Наташа Попович.