Панатинайкос изравни на ЦСКА Москва след спиращ дъха сблъсък

23-04-2014 21:55

Двата тима ще решават серията в пети мач в Русия

Панатинайкос изравни четвъртфиналната серия срещу ЦСКА Москва на 2-2 победи. В мач №4 двата тима предложиха изключително много емоции на зрителите, а в края драматичен успех извоюваха "зелените" от Атина със 73-72 след продължение. Така те зарадваха пълната зала, а в петък (25 април) двата тима ще се срещнат в Русия, за да определят кой ще отиде на Файнъл 4 в Евролигата.

ПАО бе много близо да спечели още в редовното време, но допусна Виталий Фридзон да отбележи в последната секунда и да изравни. Преди това Роко Лени Укич вкара един от два наказателни удара и така това остави шанс на гостите. В допълнителните пет минути ЦСКА поведе с три точки при оставащи 47 секунди. Още в ответната атака обаче Антонис Фоцис изравни с тройка, а 8 секунди преди края Димитрис Диамантидис вкара два наказателни удара за ПАО. Малко преди сирената Сони Уиймс бе фаулиран, но вкара само един от двата наказателни удара, а въпреки че тимът му овладя топката, не успя да отбележи. Така победата в този супер мач остана за домакините, а сега в Русия ни чака още една здрава битка.

Най-резултатен за победителите стана Йонас Мачулис с 15 точки, а за гостите също 15 отбеляза Владимир Мицов.