Рилецо надви Лукойл Академик след силна последна част

22-04-2014 19:54

Рилски спортист завърши редовния сезон в ТЕСИ НБЛ с победа над шампиона Лукойл Академик с 81-67 като домакин. Този мач нямаше значение от гледна точка позициите в крайното класиране на отборите, като самоковци завършват шести, а „студентите” – първи. Така в четвъртфиналните плейофи, които стартират в средата на следващата седмица, Лукойл Академик, който завършва с актив 21-3, ще има за съперник осмия Черноморец, а Рилски (12-12) ще се изправи срещу третия Левски. Сериите започват съответно на 30-и април и 1-ви май и ще се играят до 2 победи от 3 мача.

Домакините поведоха още в началото на срещата и въпреки че преднината им беше крехка, те бяха напред в резултата през цялото първо полувреме. В крайна сметка се стигна само до точка разлика на почивката, а след изключително равностойна трета част, през която най-голямата разлика беше 4 точки и водачеството бе сменено няколко пъти, Рилски водеше с 54-53. В средата на заключителната част Рилецо поведе с 9 точки и не погледна назад, като със стабилни последни минути изведе мача до победа.

Рилски спечели борбата под коша с 38-30 и имаше по-добра успеваемост от тройката – 6/16 (38%) срещу 6/24 (25%). Самоковци си подадоха повече асистенции и предизвикаха повече грешки на съперника, като бяха фаулирани 26 пъти и вкара 23/26 опити от наказателната линия.

С дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби за победителите завърши Шон Барнет, а 22 точки и 11 борби записа Еван Равънел.

За Лукойл Академик 16 точки отбеляза Антъни Уийдън, а с 12 и 6 борби се отчете Юре Лалич.