Чавдар Троян ще играе финал за Купа БФБ след драматичен обрат

22-04-2014 17:55

Чавдар Троян е първият финалист в турнира Купа БФБ. Отборът победи Академик Благоевград с 64-61 в драматичен полуфинал в зала „Конгресна” във Варна. Троянци изоставаха цял мач, но се държаха близо до съперника си и след много силна последна част и здрави неври в решителните моменти стигнаха до финала. Така те ще имат още един комплект медали, най-малко с цвета на тези, които спечелиха в А група – сребърните. В утрешния финал Чавдар ще срещне победителя от мача ИУ ВарнаАкадемик Пловдив. Благоевградчани пък ще играят със загубилия в опит да повторят третото си място от А група.

Благоевградчани започнаха със серия от 7-0 и запазиха преднина през цялата първа четвърт, след която бяха с 4 напред. До почивката няколко пъти Чавдар се приближаваше на 2 точки, а на моменти и на една, но така и не успя да вземе водачеството и разликата на почивката беше 2. Със серия от 8-2 в началото на второто полувреме благоевградчани натрупаха по-сериозен аванс, който скоро стана двуцифрен за първи път в срещата. След 30 минути резултатът беше 52-42 в тяхна полза. До средата на последната десетка троянци намалиха изоставането си само на 2 точки, като това се запази и 39 секунди преди сирената. След размяна на нарушения за първи път Чавдар поведе в срещата при 8 секунди до края след два успешни наказателни удара за 62-61. В ответната атака Академик сгреши и троянци се класираха за финала.

Петър Христов отбеляза 23 точки за победителите, 13 добави Тодор Колев, а с 10 и 7 борби завърши Любомир Лилов.

За Академик Антонио Илиев завърши с 19 точки и 6 борби, а 14 плюс 6 регистрира Милен Захариев.