Макаби излъга Емпорио Армани като гост с инфарктен завършек

17-04-2014 00:05

Израелците биха в Милано след продължение

Макаби Тел Авив стана единственият гостуващ отбор с победа в първите четвъртфинали в Евролигата. Израелците надиграха много драматично Емпорио Армани със 101-99 като гост и поведоха с 1-0 в серията. Мач №2 е в петък (18 април) в Милано.

Домакините водеха с 5 точки на почивката, а с добра трета част вдигнаха разликата до 12. В последната четвърт обаче постепенно Макаби започна да намалява, а 33 секунди преди края свалиха на 4 точки. Армани вкара един наказателен удар, но гостите отговориха с 4 поред и така при оставащи 20 секунди вече бяха само на точка пасив. След това Даниел Хакет отбеляза само веднъж от фаул линията, което даде шанс на израелците да изравнят. Тайрис Райс не само успя да изравно, но бе и фаулиран, а след точно изпълнен наказателен удар изведе Макаби напред с една точка. В ответната атака при 0.7 секунди до края за италианците бе фаулиран Кийт Лангфорд, обаче успя само в единия наказателен удар и така двубоят отиде в продължение.

Макаби вкара първите 4 точки в допълнителното време, но 41 секунди преди края Къртис Джерелс вкара тройка за домакините и ги изведе напред с точка. Последваха обаче четири успешни наказателни удара за гостите, като между тях Лангфорд изпусна топката. Така те поведоха с 3 точки, а в края домакините не успяха да изравнят.

Много силно за победителите игра Рики Хикман, който завърши с 26 точки, а за домакините Кийт Лангфорд се отчете с 18.