ЦСКА поведе на ПАО след драма с продължение (видео)

(сн. euroleague.net)
16-04-2014 23:00

Московчани спечелиха трудно първия мач от четвъртфиналите в Евролигата

Продължение бе нужно, за да бъде определен победителят от първия четвъртфинал от Евролигата между ЦСКА Москва и Панатинайкос. В руската столица домакините спечелиха трудно със 77-74 и поведоха с 1-0. Мач №2 е отново в Москва в петък (18 април).

При по-малко от три минути до края на редовното време ПАО водеше с 5 точки. Сони Уиймс обаче успя да изравни малко по-късно със страхотна тройка, преди гостите да поведат отново с две точки. 30 секунди преди края ЦСКА отново изравни, а в последната си атака гостите пропуснаха. При оставащи две минути до края на продължението Хайнс вкара, за да изведе московчани напред с 1 точка, а след това тимът вкара още две, за да спечели, като гърците нямаха точки в последните четири минути.

Виктор Хряпа завърши със 17 точки и 11 борби за победителите, а за гостите по 14 отбелязаха Йонас Мачулис и Стефан Ласме.