Левски се изравни с Балкан след победа над Спартак

16-04-2014 20:03

Левски победи Спартак Плевен като домакин с 98-74 след страхотна трета четвърт и се изравни с Балкан във временното класиране на ТЕСИ НБЛ. Два кръга преди края „сините” и ботевградчани са с по 16 победи и 6 загуби, а за да завърши Левски втори, трябва да спечели двете си срещи до края и Балкан да загуби поне една от своите. Ако отборите завършат с еднакъв актив, Балкан има предимство в директните сблъсъци и ще остане на второ място. Спартак има 5 победи и 17 загуби и продължава да е на седмо място в класирането. В следващия кръг Левски ще бъде гост на Лукойл Академик в дербито на последните няколко години, а плевенчани гостуват на Рилски спортист.

Домакините не започнаха убедително в срещата, както традиционно им се случва в последните мачове, и позволиха на съперника да води през по-голямата част от първото полувреме. Веднага след почивката обаче Левски реши срещата, като след страхотна трета част и 31-5 през нея, се откъсна с 20 точки напред, а до края задържа комфортната си преднина.

„Сините” спечелиха борбата под коша с 40-32 и въпреки че получиха 15 тройки от 39 опита (38%) на Спартак срещу 6/18 (33%) от своя страна, имаха далеч по-добра успеваемост в стрелбата общо от игра – 58% срещу 36% и 42-16 точки в подкошието.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като Христо Захариев регистрира дабъл дабъл от 18 точки и 15 борби. Джумейн Джоунс добави 16 плюс 7 борби и 6 асистенции, а 15 отбеляза Майк Уилкинсън.

За Спартак Цветослав Острев се приближи до трипъл дабъл с 20 точки, 10 борби и 8 асистенции плюс 4 отнети топки, а по 13 отбелязаха Саша Топчов и Веселин Георгиев.