Реал Мадрид повали Олимпиакос (видео)

16-04-2014 00:14

Белият балет не даде шанс на шампиона

В повторение на миналогодишния финал на Евролигата Реал Мадрид повали Олимпиакос с 88-71. В собствената си зала испанците спечелиха първия четвъртфинал в серията, в която се играе до 3 победи, срещу шампиона, а мач номер 2 отново е в Мадрид, в четвъртък.

Домакините започнаха ударно с 27-12 в първата част. Олимпиакос успя да изравни на два пъти за 35-35 и 40-40, но така и не стигна до лидерство в резултата в целия мач. На почвиката мадридчани бяха напред с 48-41, а след това – и с 68-51, за да се поздравят с крайния успех.

Руди Фернандез завърши с 20 точки, 6 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки за успеха. Никола Миротич добави 15 точки, 6 борби и 5 откраднати топки, а Серхио Родригез и Серхио Люл – с по 12 точки.

За Олимпиакос Василис Спанулис вкара 18 точки и завърши с 5 асистенции. Йоргос Принтезис се завърна след почивка заради контузия с 10 точки, а американецът с български паспорт Седрик Симънс се отличи с 8 точки и 7 борби.