Дунав 8806 ще защитава титлата си в НБЛ-жени

15-04-2014 20:02

Дунав 8806 ще защитава титлата си в НБЛ-жени, след като днес спечели полуфиналната серия срещу Хасково 2012 с 3-1 победи. Шампионките за последните две години се наложиха с резултат 64-60 като гост в четвъртия мач и си осигуриха участие във финала. Там ги чака Левски, който вчера сложи край на серията с Нефтохимик 2010. В серията за 3/4 място хасковлийки ще срещнат Нефтохимик. Предстои да стане ясно кога започват мачовете за медалите, като финалната серия ще се играе до 3 победи от 5 мача, а тази за трето място – до 2 от 3.

След изключително равностойна първа четвърт, в която разликата не премина 5 точки, русенки успяха да поведат със 17-12. През вторите 10 минути темпото се запази, а след постоянни смени на водачеството и изравнявания в минутите преди почивката се стигна само до точка аванс в полза на Хасково – 36-35. След игра кош за кош през цялата трета част и нови обрати се стигна до 2 точки аванс в полза на Дунав, а всичко остана да се реши в края. Русенки не загубиха водачеството през цялата последна четвърт, като разликата се движеше между 4 и 8 точки. Те издържаха до края и се класираха за финала.

Дунав 8806 овладя повече борби – 37 срещу 30, а и двата отбора имаха ужасна успеваемост от тройката – 0/13 за Хасково и 2/12 за русенки. Шампионките имаха малко предимство в срелбата общо от игра – 34% срещу 30% на противника.

Дабъл дабъл от 24 точки и 12 борби за победата записа Кристина Сантяго, а 17 точки отбеляза Радостина Димитрова.

За Хасково 24 точки и 12 борби регистрира Уолтия Рол, а по 14 отбелязаха Лидия Върбанова (7 борби) и Биджони Рийвс (5 асистенции). Във вчерашния и днешния мач за тима не игра Калина Аксентиева, която има висока температура от няколко дни.