Левски е първият финалист в НБЛ-жени

14-04-2014 19:44

Левски ще играе финал в НБЛ-жени, след като днес затвори полуфиналната серия срещу Нефтохимик 2010 с 3-0 победи. „Сините” победиха само с точка разлика – 79-78 в мач, изпълнен с обрати и решен в последните секунди. Така те чакат на финала победителя от серията между шампиона Дунав 8806 и Хасково 2012, в която днес хасковлийки записаха първа победа за резултат 1-2. За последно Левски игра финал през 2011 година, когато Нефтохимик 2010 стана шампион. Бургазлийки, които ще играят за 3/4 място срещу загубилия другата серия, пропускат участие в спора за титлата след девет поредни финала.

Левски започна мача малко по-добре и през цялата първа четвърт поддържаха аванс от 5-7 точки за 25-20 в края й. Бургазлийки обаче изиграха силна втора десетка, като в средата й изравниха, а до почивката на свой ред взеха преднина от 5 точки. След равностойна трета част, в която на моменти Левски отново поведе, Нефтохимик запази разликата за 68-63, а 4 минути преди края на срещата всичко започна отначало при резултат 72-72. Левски поведе с 2 точки и задържа тази преднина в следващите няколко атаки, а Секуина Томас изравни за 78-78 при 52 секунди до края. При оставащи 28 секунди Ралица Нанева бе фаулирана и вкара един от двата наказателни удара, които стреля. Нефтохимик 2010 не успя да вкара до края и Левски си тръгна с победата.

Шарел Алън изигра страхотен мач за Левски, завършвайки с 29 точки и 10 борби. Силно се включи Наташа Попович – 20 точки и 9 борби, а с 12 и 5 асистенции се отчете Христина Иванова.

За Нефтохимик 2010 дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби регистрира Глория Браун, 14 точки отбеляза Габриела Костова, а 13 – Мария Желязкова.