Категоричен Хасково 2012 с първа победа в серията срещу Дунав 8806

14-04-2014 19:37

Хасково 2012 оцеля в полуфиналната серия в НБЛ-жени срещу Дунав 8806, след като победи действащия шампион със 78-58 като домакин в третия мач. С този категоричен успех хасковските баскетболистки намалиха резултата в серията на 1-2 победи, а утре отново ще бъдат домакини на русенки в опит да пратят серията в решителен пети мач. Четвъртата среща отново ще се играе в зала „Дружба” от 18.00 часа.

След равностойни първи шест минути домакините вкараха 12-2 точки и се откъснаха с 12 напред. В началото на втория период русенки намалиха разликата на 5 точки, но тя бързо стана отново двуцифрена и се запази до почивката за 41-30. След подновяването на играта Хасково 2012 не даде шанс на съперника си за обрат и продължи да увеличава разликата, за да я направи 19 точки след 30 минути игра. В началото на заключителната част авансът на домакините премина границата от 20 точки, а те безпроблемно изведоха мача до победа.

Хасково 2012 спечели борбата под коша и имаше по-добра успеваемост от тройката – 8/19 (42%) срещу 7/22 (32%), както и общо от игра – 43% срещу 31%. Хасковлийки си подадоха 21 асистенции срещу 8 на съперника и предизвикаха 14 негови грешки, извършвайки само 8.

Биджони Рийвс отбеляза 24 точки (5 тройки) за победителките и подаде 5 асистенции, а дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби записа Уолтия Рол. С 14 точки и 6 борби пък завърши Лидия Върбанова.

За Дунав Кристина Сантяго записа 15 точки и 9 борби, а с 14 плюс 5 се отчете Зорница Костова.