Академик (Сф) спечели зоната в София

(сн. Sportsimages.bg)
14-04-2014 09:46 | Viasport.bg

Юношите на Академик (Сф) спечелиха първото място на зоналния турнир по баскетбол в София, след като победиха в дербито Левски с 64-60 (14-12, 19-19, 12-10, 19-19).

И двата отбора се класират за финалите на държавното първенство, което ще е в началото на май. Останалите тимове може да се кандидатират за участие във финали В, където също ще бъдат раздадени медали на заелите първите три места. По информация на Viasport.bg Златоград ще се кандидатира за домакин на тези финали В.

Турнирът в зала „Триадица”, в който се изиграха 10 мача, ще се запомни и с множество технически нарушения и в добавка две дисквалифициращи, които бяха отсъдени на състезателите. Между другото, напълно заслужено. Три от срещите завършиха с трицифрени победи, като две от тях бяха на сметката на Левски, който завърши с +144 точки за 4 мача. На другия полюс пък бе Локомотив с -120.