Левски е само на победа от финал при жените

10-04-2014 18:40

Левски е само на победа от финал в женската НБЛ. Днес "сините" надиграха за втори пореден път Нефтохимик 2010 в София, този път с резултат 65-54. Така левскарките поведоха с 2-0 в серията и при един успех в оставащите три мача ще се на първи финал от 2011 година. Мач №3 е на 14 април (понеделник) в Бургас.

Първо след серия от 6-0 домакините поведоха с 3 точки, но гостите отговориха с 4. Последва обаче серия от 13-0 за левскарките, с която те дръпнаха с 12 точки преди тройка на Анета Митева да фиксира резултата за първата част. През втората домакините продължиха да поддържат преднината си и се оттеглиха на почивка със 7 напред, след като Глория Браун вкара секунди преди сирената.

Първият кош след паузата бе за бургазлийки, след което обаче Левски направи серия от 9-0 и поведе с 14 точки. До края на частта тимът поддържаше разликата и имаше добър аванс преди решителните десет минути. В тях домакините контролираха двубоя и не позволиха на бургазлийки да се доближат.

Наташа Попович вкара 19 точки и овладя 6 борби за Левски, Шарел Алън добави 13 точки, 11 борби и 6 асистенции, а с 12 точки се отчете Христина Иванова.

За Нефтохимик Глория Браун регистрира дабъл дабъл от 15 точки и 12 борби, а 12 отбеляза Борислава Христова.