Хасково 2012 е на полуфинал след убедителна победа над Монтана 2003

(сн. BGbasket.com)
05-04-2014 19:44

Хасково 2012 е последният полуфиналист в НБЛ-жени. Тимът отстрани Монтана 2003 след 86-68 в решителния трети мач от четвъртфиналната серия между двата тима. Така хасковлийки стигнаха до полуфинал за втори пореден път, а сега те ще се изправят срещу шампиона Дунав 8806. Монтана пък отпада, но все пак тимът се задоволи с трофея за Купата на България този сезон.

Началото бе сравнително равностойно, като двубоят вървеше кош за кош. Гостите обаче завършиха по чудесен начин първата четвърт и след серия от 13-1 дръпнаха с 12 точки. Малко след началото на втората разликата стигна и 15, но пък след това домакините направиха серия от 8-0 и се доближиха до съперника. Те първо вкараха 4 точки, след които Елена Станкова поиска прекъсване. То обаче не бе дадено и тя отиде до съдийската маса да поиска обяснение. В този момент й бе отсъдено техническо нарушение и така монтанки намалиха още. Впоследствие обаче Хасково пак вдигна авансът си на 10 точки, но след серия от 10-2 домакините свалиха само на 2 преди Корин Адамс да фиксира крайния резултат за първото полувреме.

След паузата Хасково започна отлично и след поредица от 13 точки за начало направи разликата цели 17. От този момент гостите водеха убедително и след 30 минути бяха напред с 18. Последната четвърт тръгна със 7-0 за монтанки след две минути и това им върна надеждите. Те обаче много бързо бяха стопирани от гостите, които не позволиха преднината им да падне под 8 точки и до края контролираха мача.

Отново страхотно за победителките игра Уолтия Рол, която завърши с 30 точки и 15 борби. Много силно след почивката се включи Корин Адамс и приключи общо с 19 точки, 7 борби и 5 асистенции, а Биджони Рийвс вкара 16 точки.

За домакините с 22 точки завърши Милена Томова, а Биляна Павичевич се отчете с 20 точки, 10 борби и 8 асистенции. Те отново бяха без Радостина Славова, която се контузи в първия мач и не игра в следващите два.