Нефтохимик е в четворката след 2-0 срещу Рилски

03-04-2014 20:06

Бургазлийки са на полуфинал в първенството

Нефтохимик 2010 се класира на полуфинал в женската НБЛ след 2-0 в четвъртфинала срещу Рилски спортист. Бургазлийки спечелиха трудно втория двубой в Самоков със 78-73 и така вече гледат към битката за финала, която ще е срещу Левски.

Рилски направи серия от 12-2 малко след началото и съумя да вземе аванс от 8 точки. Тимът продължи да води до края на първата част, но начало от 9-2 на втората изведе гостите напред. След това двата тима редуваха кошове, а на почивката разликата бе минимална.

Силна трета четвърт позволи на гостите да се откъснат с 8 точки, но Рилски не се отказваше и свали на 2 пасива си по-малко от минута и половина преди края. След това обаче Мария Желязкова вкара важен кош, а Ива Терзиева успя само в един наказателен за домакините. Последваха два успешни за гостите и така двубоят приключи.

Най-резултатна за победителките бе Глория Браун с 20 точки, а тя хвана и 12 борби. Много силно игра и Борислава Христова със своите 19 и 12, а Мария Желязкова вкара 13 точки.

За домакините много добре се справи Наталия Топалова с 22 точки и 7 борби, а стабилно й партнираше и Цветелина Николова с 21 и 5.