Хасково разби Монтана и прати серията за трети решителен мач

03-04-2014 19:58

Двата тима се срещат отново в събота, за да определят последния полуфиналист

Хасково 2012 изравни четвъртфиналната серия на Монтана 2003 след изключително изразителна победа у дома. Тимът спечели със 103-55 и така резултатът вече е 1-1 победи. Домакините играха страхотно във втората и третата части, когато натрупаха огромната си преднина, а в последната Решителният мач №3 е в събота в Монтана от 18.00 часа

През първата част Хасково водеше от самото начало, като оаче разликата бе малка и не успя да се откъсне. В крайна сметка тя завърши при равен резултат, но през втората домакините играха феноменално и на практика си осигуриха успеха. При 26-24 те направиха изключителна серия от 34-3, която им донесе огромна преднина преди почивката. Последният кош със сирената бе за гостите, но все пак разликата остана цели 31 точки. Доминацията на хасковлийки продължи и след паузата. Те продължиха да трупат разлика, а състезателките на Монтана буквално не знаеха къде се намират. Така след 30 минути авансът стигна 45 точки, а малко преди края стана и 52.

Отново страхотно за Хасково игра Уолтия Рол, която бе неудържима в подкошието и завърши с 31 точки. Много силно се включи и Корин Адамс с 30 точки, 12 борби и 7 отнети топки, а 23 то„ки отбеляза Биджони Рийвс.

Единствената на ниво за монтанки бе Милена Томова с 23 точки и 11 борби, а Камелия Михалкова вкара 9 точки.