2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019 2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010 2008/2009 2007/2008 2006/2007 2005/2006 2004/2005 2003/2004
all Juniors (U 19) Finals A Juniors (U 19) Finals A | FINAL Juniors (U 19) Finals A | 3/4 Place Game Juniors (U 19) Finals A | Semifinals Juniors (U 19) Finals A | 5/8 Place Games Juniors (U 19) Finals A | Group A Juniors (U 19) Finals A | Group B Juniors (U 19) Finals B Juniors (U 19) Finals B | FINAL Juniors (U 19) Finals B | 3/4 Place Game Juniors (U 19) Finals B | Semifinals Juniors (U 19) Finals B | 5/7 Place Games Juniors (U 19) Finals B | Group A Juniors (U 19) Finals B | Group B Juniors (U 16) Finals Juniors (U 16) Finals | FINAL Juniors (U 16) Finals | 3/4 Place Game Juniors (U 16) Finals | Semifinals Juniors (U 16) Finals | 5/8 Place Games Juniors (U 16) Finals | Group A Juniors (U 16) Finals | Group B Juniors (U 14) Finals A Juniors (U 14) Finals A | FINAL Juniors (U 14) Finals A | 3/4 Place Game Juniors (U 14) Finals A | Semifinals Juniors (U 14) Finals A | 5/8 Place Games Juniors (U 14) Finals A | Group A Juniors (U 14) Finals A | Group B Juniors (U 14) Finals B Juniors (U 14) Finals B | Round-robin Boys (U 12) Finals Boys (U 12) Finals | FINAL Boys (U 12) Finals | 3/4 Place Game Boys (U 12) Finals | Semifinals Boys (U 12) Finals | 5/8 Place Games Boys (U 12) Finals | 9/12 Place Games Boys (U 12) Finals | Group A Boys (U 12) Finals | Group B Juniors (U 19) Cup of BFB Juniors (U 19) Cup of BFB | FINAL Juniors (U 19) Cup of BFB | 3/4 Place Game Juniors (U 19) Cup of BFB | Semifinals Juniors (U 16) Cup of BFB Juniors (U 16) Cup of BFB | FINAL Juniors (U 16) Cup of BFB | 3/4 Place Game Juniors (U 16) Cup of BFB | Semifinals Juniors (U 14) Cup of BFB Juniors (U 14) Cup of BFB | FINAL Juniors (U 14) Cup of BFB | 3/4 Place Game Juniors (U 14) Cup of BFB | Semifinals Juniors (U 19) Qualifications Juniors (U 19) Qualifications | Pravets and Botevgrad Juniors (U 19) Qualifications | Ruse Juniors (U 19) Qualifications | Burgas Juniors (U 19) Qualifications | Sofia Juniors (U 16) Qualifications Juniors (U 16) Qualifications | Sofia-1 Juniors (U 16) Qualifications | Sofia-2 Juniors (U 16) Qualifications | Kazanlak Juniors (U 16) Qualifications | Silistra Juniors (U 14) Qualifications Juniors (U 14) Qualifications | Plovdiv Juniors (U 14) Qualifications | Samokov Juniors (U 14) Qualifications | Sofia Juniors (U 14) Qualifications | Silistra Boys (U 12) Qualifications Boys (U 12) Qualifications | Sofia Boys (U 12) Qualifications | Haskovo Boys (U 12) Qualifications | Sliven Boys (U 12) Qualifications | Varna Boys (U 12) Qualifications | Botevgrad Boys (U 12) Qualifications | Troyan Juniors (U 19) Division A Juniors (U 19) Division A | West, Regular season Juniors (U 19) Division A | North-east, Regular season Juniors (U 19) Division A | South-east, 1/3 Place Juniors (U 19) Division A | South-east, 4/6 Place Juniors (U 19) Division A | South-east, Regular season Juniors (U 19) Regions Juniors (U 19) Regions | Vitosha region Juniors (U 19) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 1/5 Place Juniors (U 19) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 6/8 Place Juniors (U 19) Regions | Dobrudja region Juniors (U 19) Regions | Moesia region Juniors (U 19) Regions | Rila region (Spring) Juniors (U 19) Regions | Rila region, Group A Juniors (U 19) Regions | Rila region, Group B Juniors (U 19) Regions | Rodopi region Juniors (U 16) Division A Juniors (U 16) Division A | West, Regular season Juniors (U 16) Division A | North-east, Regular season Juniors (U 16) Division A | South-east, 1/3 Place Juniors (U 16) Division A | South-east, 4/6 Place Juniors (U 16) Division A | South-east, Regular season Juniors (U 16) Regions Juniors (U 16) Regions | Vitosha region Juniors (U 16) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 1/5 Place Juniors (U 16) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 6/9 Place Juniors (U 16) Regions | Dobrudja region Juniors (U 16) Regions | Zagore and Rodopi regions, 1/4 Place Juniors (U 16) Regions | Zagore and Rodopi regions, 5/8 Place Juniors (U 16) Regions | Zagore and Rodopi regions, Group A Juniors (U 16) Regions | Zagore and Rodopi regions, Group B Juniors (U 16) Regions | Zagore and Rodopi regions, Group C Juniors (U 16) Regions | Moesia region Juniors (U 16) Regions | Rila region, 1/4 Place Juniors (U 16) Regions | Rila region, 5/7 Place Juniors (U 16) Regions | Rila region, Group A Juniors (U 16) Regions | Rila region, Group B Juniors (U 14) Division A Juniors (U 14) Division A | West, Regular season Juniors (U 14) Division A | North-east, Regular season Juniors (U 14) Division A | South-east, Regular season Juniors (U 14) Regions Juniors (U 14) Regions | Vitosha region (Spring), Group A Juniors (U 14) Regions | Vitosha region (Spring), Group B Juniors (U 14) Regions | Vitosha region, Group A Juniors (U 14) Regions | Vitosha region, Group B Juniors (U 14) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 1/4 Place Juniors (U 14) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 5/9 Place Juniors (U 14) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 10/12 Place Juniors (U 14) Regions | Dobrudja region Juniors (U 14) Regions | Zagore and Rodopi regions, 1/4 Place Juniors (U 14) Regions | Zagore and Rodopi regions, 5/7 Place Juniors (U 14) Regions | Zagore region Juniors (U 14) Regions | Moesia region Juniors (U 14) Regions | Rila region Juniors (U 14) Regions | Rodopi region Boys (U 12) Regions Boys (U 12) Regions | Vitosha region (Spring), Group A Boys (U 12) Regions | Vitosha region (Spring), Group B Boys (U 12) Regions | Vitosha region (Spring), Group C Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group A Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group B Boys (U 12) Regions | Vitosha region, Group C Boys (U 12) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 1/5 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 6/10 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 11/15 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja and Moesia regions, 16/20 Place Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group A Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group B Boys (U 12) Regions | Dobrudja region, Group C Boys (U 12) Regions | Zagore region, 1/6 Place Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group A Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group B Boys (U 12) Regions | Zagore region, Group C Boys (U 12) Regions | Moesia region Boys (U 12) Regions | Rila region, 1/5 Place Boys (U 12) Regions | Rila region, 6/10 Place Boys (U 12) Regions | Rila region, Group A Boys (U 12) Regions | Rila region, Group B Boys (U 12) Regions | Rodopi region, 1/4 Place Boys (U 12) Regions | Rodopi region, 5/7 Place Boys (U 12) Regions | Rodopi region, Group A Boys (U 12) Regions | Rodopi region, Group B Boys (U 13) Friendly Games Boys (U 13) Friendly Games | Ivan Andreev tournament Boys (U 12) Friendly Games Boys (U 12) Friendly Games | BUBA Cup Boys (U 12) Friendly Games | Troyan Cup Standings Juniors (U 14) Division A | North-east, Regular season
№
Team
G
W
L
GD
P
G
W
L
GD
P
G
W
L
GD
+/-
P
Streak
1
Cherno More Ticha (U 14)
6
6
0
534:239
12
6
6
0
472:148
12
12
12
0
1006:387
619
24
W 12
2
Dorostol (U 14)
6
5
1
490:254
11
6
4
2
381:313
10
12
9
3
871:567
304
21
W 1
3
Etar 49 (U 14)
6
4
2
320:231
10
6
2
4
376:504
8
12
6
6
696:735
-39
18
L 1
4
Star Basket (U 14)
6
1
5
157:514
7
6
1
5
148:478
7
12
2
10
305:992
-687
14
W 1
5
Shumen (U 14)
6
0
6
143:246
6
6
1
5
107:201
7
12
1
11
250:447
-197
5
L 7
Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".