Берое закова кота 100 за пети пореден финал в А група

(сн. БФБ)
21-04-2023 17:58 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се класира за пети пореден финал в женската А група. Тимът очаквано спечели и втория мач срещу Шампион 2006, този път със 100:62 в столичната зала „Триадица“.

В спор за титлата старозагорският отбор очаква победителя от другата серия между Монтана 2003 и Рилски спортист.

Баскетболистките на Таня Гатева натрупаха двуцифрена преднина още в началните минути, а след първата част бяха напред с 28:20. След сравнително равностойно начало на втория период, гостите направиха нова силна серия и на почивката се откъснаха с 57:36.

Разликата в полза на Берое продължи да расте и след паузата, а последната част започна при 80:47 в негова полза. До края тимът поддържаше аванс от около 40 точки и спечели убедително.

Всички баскетболистки и на двата отбора се появиха в игра. Най-резултатна за успеха бе Цветомира Наумова с 23 точки, 19 има Яна Карамфилова. Виолина Кочева бе близо до трипъл-дабъл с 14 точки, 7 борби и впечатляващите 16 асистенции, 12 точки добави Деана Стояновска.

За Шампион 2006 Анджела Стамболян бе над всички с 21 точки, 13 има Валентина Веселинова, Елена Димова е с 10 и 12 борби.