Берое с победа №6 срещу Монтана и перфектен баланс преди плейофите

(сн. BGbasket.com)
08-04-2023 19:41 | BGbasket.com

Берое Стара Загора спечели и шестия мач с Монтана 2003 през този сезон. В последния двубой от Първата тройка преди плейофите, отборът на Таня Гатева надви своя съперник като гост в зала „Младост“ с 91:72.

Победителите отдавна си бяха гарантирали първото място, като продължават да нямат загуба в А група този сезон и на полуфиналите ще имат за съперник Шампион 2006. Монтана пък е втори и ще се изправи срещу третия Рилски спортист.

Баскетболистките на Николай Господинов имаха леко предимство в началните минути, след което обаче съперникът им вкара 14 безответни точки и след първата част бе напред с 20:10. Резултатността скочи значително през втория период, но отново Берое владееше инициативата и на почивката дръпна с 50:30, главно заради по-добрата си игра в подкошието и общо 29 точки на Теодора Динева и Сиара Ростен.

След паузата настъпи подем в играта на Монтана, който на два пъти се доближаваше на 10, но последната четвърт отново започна със солидно предимство за съперника – 65:50. В оставащото време обаче гостите дръпнаха с 23 точки – най-голямата разлика в мача, и до края спечелиха убедително.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха с 32 точки и 9 борби. Сиара Ростен направи дабъл-дабъл от 17 точки и 17 борби, с 14 и 8 борби е Радостина Христова.

За Монтана Шерийн Съдърланд се отчете с 22 точки и 14 борби, а по 14 точки добавиха Александра Петрова (14 борби) и Валерия Алексиева.