ИУ отново безапелационен за 8/8

10-12-2017 18:25 | BGbasket.com

Лидерът в източния регион на мъжката А група – ИУ Варна продължи победния си ход. Като домакин тимът победи категорично втория Чавдар Троян с резултат 104-63 за осма победа от осем мача в редовния сезон до момента. Троянци са с актив 5-4 като пред тях е само днешният им съперник. В следващия кръг ИУ гостува на Делфин, а Чавдар посреща Шумен.

Домакините поведоха още в началото, като през първото полувреме бавно и постепенно трупаха преднина, за да се стигне до 51-38 в тяхна полза. Изключително силна трета част за варненци предреши изхода, след като те направиха 32-10 и се откъснаха с над 30 точки напред, за да си осигурят спокойно доиграване на мача.

Николай Георгиев записа 20 точки, 6 борби и 5 асистенции за победата на отбора си, 16 плюс 13 борби и 6 асистенции добави Мартин Коцев, а 14 точки и 8 борби регистрира Дамян Шишков. Старши-треньорът Петко Делев отново разпредели времето между всички в състава и само един не се разписа в мача.

За Чавдар най-резултатни с по 12 точки бяха Ценко Наков и Тодор Колев, а с 11 точки и 5 борби се отчете Павлин Ганчев.