Силен Везенков за победа №20 на Барселона

(Sport.es)
29-04-2017 22:20

Александър Везенков изигра силен мач за победата на Барселона като гост на Реал Бетис в мач от 31-я кръг на Лига Ендеса.

Везенков бе на терена 25 минути и записа 13 точки, 6 борби и две асистенции за успеха с 89-72.

Различният брой изиграни срещи на лидерите все още предполагат размествания в класирането, но към момента Барселона заема третото място с 20 победи и девет загуби.

Съотборникът на Везенков Хуан Карлос Наваро излезе на пето място във вечната ранглиста на играчите най-много мачове в Лига Ендеса, като днес изигра своята 655-та среща.

Първата четвърт в Севиля премина равностойно, но на почивката Барселона вече водеше с 12 точки. През второто полувреме ситуацията се повтори и след изравнена трета четвърт, в последната гостите довършиха работата си повече от успешно.

Маркус Ериксон реализира 18 точки за Барселона, а Алекс Ренфроу добави 14.

За Бетис, Трой Де Врис отбеляза 17 точки.

Тагове: Барселона, Александър Везенков