Черно море удари Академик и прати серията в трети мач

29-04-2017 19:44

Черно море Тича поднесе сензация във втория кръг на четвъртфиналните плейофи в НБЛ. Пред собствена публика баскетболистите на Дарин Великов се наложиха с 85-79 над фаворита в серията Академик Бултекс 99. Двубоят премина през много обрати, като до последно не се знаеше кой ще спечели. Отборът, който ще се класира на полуфиналите, ще стане ясен във вторник, като Академик е домакин на третия мач.

Гостите от Пловдив поведоха в началните минути на мача, но след серия от 8-0 Черно море Тича излезе напред при 10-7. След това двубоят вървеше равностойно, а след първата част резултатът бе 20-16 в полза на домакините. Подемът в играта на „моряците“ продължи и в началните минути на втората четвърт. В един момент разликата стигна 9 точки в тяхна полза, но Академик Бултекс 99 успя да свали изоставането си на 2 малко преди почивката. Тимът на Асен Николов обаче не успя да направи пълен обрат и след първото полувреме изоставаше с 5 точки.

Академик Бултекс 99 започна ударно третия период и след серия от 11-0 излезе напред в резултата. След това тимът поддържа минимална разлика от няколко точки, но при оставащи три минути до края на частта се стигна до ново равенство. Все пак преди последната четвърт гостите бяха напред с 3 точки. Драмата продължи и през решителната част, като имаше честа смяна на водачеството. Домакините поведоха със 7 точки 43 секунди преди края. Академик Бултекс 99 опита да се върне в мача, но това не стана.

С най-много точки за победителите бе Никола Джурич, който отбеляза 20. Капитанът Станислав Цонков е с 15 точки, 14 има Деян Карамфилов (6 борби и 9 асистенции), с 13 се отчете Веселин Георгиев, а с 12 е Венелин Христов.

За Академик Бултекс 99 Оскар Белфийлд бе най-резултатен с 23 точки. Джордан Семпъл е с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби, а Шакир Смит и Васил Бачев добавиха по 10 точки.