Анадолу Ефес се приближи на крачка от Файнъл 4

(сн. euroleague.net)
26-04-2017 21:49

Анадолу Ефес е на една победа от участие във Файнъл 4 на Евролигата. Като домакин турският тим победи гръцкия Олимпиакос с 64-60 в мач №3 от плейофната серия между тях, за да поведе с 2-1. Така Анадолу Ефес ще има възможност да затвори серията пред собствена публика в четвъртия сблъсък, който ще се играе в петък. При победа на Олимпиакос пък ще се стигне до пета решителна среща, а серията ще се върне на гръцка територия.

След смени на водачеството през първата четвърт гостите поведоха с 3 точки, но силна втора десетка на Анадолу даде преднина на тима на почивката при 33-27. Домакините изиграха отлична трета част, в която на моменти се откъснаха на 15 точки, а след нея запазиха комфортен аванс – 51-37. Олимпиакос обаче продължи да се бори и след серия от 9-0 се върна в мача в последните две минути Василиос Спанулис вкара три тройки и приближи отбора си на точка от съперника, но турският тим не допусна обрат.

Браянт Дънстън допринесе за победата с 16 точки и 9 борби, 13 плюс 6 асистенции добави Тома Йортел, а 12 вкара Дерик Браун. За Олимпиакос единствен с двуцифрен актив беше Спанулис, който вкара 15 точки и подаде 7 асистенции.