Рилски спортист излъга Левски в края и взе дербито на кръга

Рилецо срази Левски у дома (сн. BGbasket.com)
17-11-2012 19:05

Самоковци изиграха по-добри последни минути и биха съперника

Отборът на Рилски спортист спечели трета поредна победа в първенството на Булсатком НБЛ. В дербито на петия кръг на шампионата самоковци излъгаха Левски в последната част и спечелиха с 90-85. Двата отбора изиграха много интересен и оспорван мач, който бе изпълнен с доста обрати. В крайна сметка Рилски показа по-здрави нерви в края на срещата и двата отбора вече са с по 3 успеха и 2 поражения в шампионата. В следващия кръг Левски е гост на TESY България (20), докато Рилски играе във Варна с Черно море.

След серия от 10-0 точно след средата на първата част домакините успяха да се откъснат напред с цели 13 точки. След това самоковци успяваха да поддържат двуцифрена преднина почти до края на полувремето, но в последните две минути "сините" направиха серия от 11-2 и се доближиха едва на 5 точки. Обратът на гостите бе завършен малко преди средата на третата част, когато с кош на Павел Иванов те поведоха с 2 точки, като той бе част от серия от 8-0 за левскарите.

Гостите продължиха да водят, но последната част започна с 9 поредни точки за Рилски и те излязоха напред с 1. Левски отговори със серия от 7-0 и пак поведе, но пък две минути и половина преди края Бранко Миркович отбеляза тройка, за да даде аванс на самоковци от 2 точки. След това Тони Гуджино заби, а с тройка на Станислав Славейков минута преди края, домакините на практика почти си осигуриха успеха. Не точно така мислеха гостит, които върнаха бързо 4 точки от пасива си и бяха на само 3 при оставащи 40 секунди. С един успешен наказателен удар разликата бе сведена и само до 2 точки, но Славейков не трепна от линията и даде аванс от 4 за Рилски. В оставащите малко повече от 20 секунди домакините удържаха преднината си и зарадваха своите фенове с тази победа.

Гостите имаха малко предимство и хванаха с 6 борби в повече, но процентът им от тройката бе слаб. Левски стреля 16 пъти и успя в едва 3 за 19%, докато Рилски бе 9 от 21 за 43%.

Бранко Миркович направи дабълл дабъл за победителите с 21 точки и 11 асистенции, а по 19 точки отбелязаха Тери Смит и Станислав Славейков.

За левскарите с 19 точки и 7 борби приключи Стефан Георгиев, а Марко Маринович се отчете със 17 точки, 10 асистенции и 7 борби, но успя в 1 от 8 опита за три точки.