Лукойл Нефтохимик нанесе първа загуба на Монтана 2003

Лукойл Нефтохимик успя да надиграе монтанки (сн. BGbasket.com)
05-12-2010 19:46

Първа загуба от началото на сезона допусна Монтана 2003. В последен мач от осмия кръг на НБЛ-жени лидерките в първенството паднаха като гости от шампиона Лукойл Нефтохимик с 66-82. Бургазлийки играха добре и водеха през цялата среща. Те напълно заслужиха този успех, който е четвърти за този сезон, като тимът има и 4 загуби. Монтана 2003 пък продължава да е лидер със 7 победи и 1 загуба. През седмицата пък стана ясно, че освен Фей Мюлер от отбора на Лукойл Нефтохимик си е тръгнала и Анджела Тисдейл.

Срещата започна по много добър начин за домакините, които взеха преднина от самото начало. След като двата тима си размениха по 2 точки, бургазлийки направиха серия от 10-0 и поведоха с 12-2. Малко след това при 18-7 разликата стигна и 11 точки, но пък монтанки се посъбудиха и почнаха да намаляват. До края те се доближиха на 4 точки от съперника си, като Лукойл водеше с 21-17 след десет минути.

Малко след началото на втората част гостите успяха да изравнят. Те вкараха 6 поредни точки и изравниха при 27-27. След това обаче домакините отново заиграха по-добре, а монтанки бележеха трудно. В оставащите по-малко от седем минути до края на първото полувреме Монтана 2003 вкара само 4 точки, докато Лукойл Нефтохимик отбеляза 14 и на почивката домакините бяха напред с 41-31.

Шампионките почнаха по-добре и през второто полувреме и увеличиха разликата на 15 точки. В следващите минути домакините поддържаха аванса си, който стигна и до 16 точки. Монтанки съумяха да доближат на 9 след серия от 7-0, но пък до края на третата част Лукойл пак направи преднината си двуцифрена. След 30 минути игра тимът водеше с 61-49 и имаше добри изгледи за успех.

Гостите свалиха разликата на 9 точки на два пъти в началото на последната част, но пък Лукойл веднага отговаряше с кошове. Това бе и най-близкото, до което стигнаха монтанки, тъй като след това домакините нямаха проблеми да запазят аванса си. Те изиграха силно последните минути и поддържаха разликата над 10 точки. В края на мача тя бе 16 и така се стигна до първата загуба на Монтана 2003 през този сезон.

Олена Самбурска изигра много силен мач за победителките и завърши с 29 точки и 7 борби. Мария Желязкова добави 21 и 6, а Владинка Ерак се отчете с дабъл дабъл - 16 точки и 13 борби.

Камелия Михалкова бе най-резултатна за гостите с 19 точки. Агнеса Дойчинова направи дабъл дабъл след 15 точки и 11 борби, а Ивелина Вранчева завърши с 13 и 7.

В следващия кръг Лукойл Нефтохимик ще гостува на Славия, а Монтана 2003 ще е домакин на Левски.