Берое Стара Загора отново е на финал за Купа БФБ при девойките U19

(сн. BGbasket.com)
29-04-2024 17:12 | BGbasket.com

Берое Стара Загора ще играе за трофея в турнира за Купа БФБ при девойките U19 за втора поредна година! В първия полуфинал днес в столичната зала „Триадица“ баскетболистките на Жаклин Златанова надвиха Шампион 2006 със 74:47 след по-силно второ полувреме.

В спор за трофея спечелилият тим ще се изправи срещу победителя от мача между Рилски спортист и Черно море Одесос, докато загубилите ще играят за бронза. Мачовете за медалите са във вторник.

Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме с чести смени на водачеството. Берое имаше предимство под коша, но съперникът демонстрира по-точен мерник при стрелбата от далечно разстояние. В резултат на това един не успя да натрупа сериозна преднина и след като старозагорският тим имаше точка аванс след десет минути игра, на почивката се оттегли при 35:33 в своя полза.

След паузата обаче гостите взеха инициативата. Те изиграха много силна трета четвърт, след която се откъснаха с 62:42 и макар до края резултатността да спадна значително, те успяха да спечелят още по-убедително. Най-голямата разлика дойде от играта под коша, където те вкараха 61 от точките си.

Димана Костова бе най-резултатна за Берое с 31 точки и 9 борби, като направи и 6 грешки. Гергана Маданкова има 14 точки и 10 борби, а Десислава Маринова добави 11 точки.

За Шампион 2006 Габриела Коцева отбеляза 14 точки, 13 има Албена Соколова.