Оклахома се развилня срещу Ню Орлиънс (видео)

(сн. NBA/Twitter)
25-04-2024 11:11 | BGbasket.com

Оклахома Сити Тъндър направи още една вярна стъпка към втория кръг в плейофите на НБА. Баскетболистите на Марк Дейно изнесоха лекция на Ню Орлиънс Пеликанс след 124:92 във втория мач от четвъртфиналите в Западната конференция.“Гръмотевиците“ загатнаха за мощта си в офанзивен план още през първото полувреме в „Пейкъм Сентър“, а в хода на второто окончателно убиха мечтите на играчите, водени от Уили Грийн.

Така Оклахома дръпна с 2:0 успеха и усложни допълнително задачата на „пеликаните“. Серията се мести в Ню Орлиънс, а третият мач е на 27 април (събота).

Началото не предвещаваше подобен краен резултат, тъй като двата тима се надпреварваха да си разменят водачеството. Домакините намериха начин да включат на друга скорост и на бърза ръка се изстреляха с 15 точки след 12 минути игра. „Гръмотевиците“ не дадоха заден ход и през цялата втора част, в която диктуваха събитията на паркета и на голямата почивка фиксираха 63:50.

През второто полувреме отборът от щата Оклахома отново бе в ролята на пълен господар и окончателно уби интригата.

Шай Гилджъс-Алезандър бе познатият лидер за Тъндър, отчитайки се с 33 точки и 5 асистенции. Чет Холмгрен приключи с 26 и 7 борби, Джейлън Уилямс има 21, 5 овладени под двата ринга топки и 7 завършващи подавания. Лугентс Дорт отбеляза 15 точки, Джош Гиди финишира с 13 и 6 овладени под двата коша топки.

Йонас Валанчунас бе над всички за Ню Орлиънс с 19 точки и 7 борби. Брандън Инграм и Хърбърт Джоунс реализираха по 18, като вторият завърши и с 4 тройки. Си Джей МакКълъм навъртя 15 точки и 5 борби, Наджи Маршал вкара 10.

Тагове: Оклахома Сити Тъндър, Ню Орлиънс