Самоков отново се оказа кошмарно място за Берое, Монтана с убедителна победа

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
16-03-2024 16:55 | BGbasket.com

Рилски спортист нанесе ново поражение на лидера в класирането при жените. Съставът на Маргарита Маринкова надигра след драма Берое Стара Загора със 76:74 в двубой от Първата четворка, изигран в "Арена Самоков".

Така отбора от Самоков се изравнява по баланс с втория в класирането с 5 победи и 3 загуби, докато баскетболистките от Стара Загора остават еднолично на първото място с актив 6-2. На 23 март (събота) Рилски спортист ще приеме Локомотив София, а пък Берое ще се изправи срещу Монтана 2003 като домакин.

Гостите започнаха срещата по-силно и до средата на първата четвърт разполагаха с преднина от 7 точки при 15:8. Обратът от домакините не закъсня, а края на периода те вече бяха напред в резултата – 25:17. През втората десетка съставът на Маргарита Маринкова успя да стигне и до двуцифрена преднина, която запази и до почивката при 45:35.

След подновяването на играта Берое се съвзе и още през първите пет минути от двубоя обърна водачеството. Силната серия на гостите стигна и до 24:12 в края на периода, за да излезнат с 2 точки преднина преди последната част.

Интригата се заплете още повече през заключителния период, като Рилски бе догонващият отбор в резултата. Деница Манолова и Ивана Бонева обаче успяха да стопят изоставането, а успешните наказателни удари на Вероника Джикова гарантираха победата на тима й.

С дабъл-дабъл за успеха блесна Деница Манолова, която записа 16 точки и 13 борби. По 16 също отбелязаха Вероника Джикова (7 борби) и Виолета Григорова (8 борби). С 12 се разписа Ивана Бонева.

За Берое най-резултатна бе Николина Зубац с 25 точки, Евгения Нацкина завърши с дабъл-дабъл от 14 и 12 борби.

Във втория двубой от Първата четворка тази седмица пък Монтана 2003 надви убедително Локомотив София с 85:59 в София.

След този мач съставът на Преслав Пешев остава на второ място в класирането със 5 победи и 3 поражения, докато баскетболистките на Лилия Георгиева взе още не знаят какво е победа във втората фаза и са с пасив 0-8.

Още до почивката гостите в срещата показаха доминация на терена, като бързo си осигуриха двуцифрена преднина, която успяха да увеличат и през второто полувреме.

За успеха най-резултатна бе Тери Батъл с 15 точки, с 14 завърши Борислава Денчева, 12 отбеляза Янина Тодорова, Преслава Колева финишира с 11 точки и 7 борби, а 10 добави Валентина Горанова.

Гергана Цекова бе най-добра за Локомотив с 12 точки и 9 борби, с 9 завърши Магдалена Георгиева.